Přeskočit na obsah

2týdenní online kurz ZDARMA

Oživ svetr výšivkou

Nauč se základy pletení a zorientuj se v pletařském světě.

Změní ti to život.

léto 2024

Baví tě ruční práce, ale pletení ještě nemáš zmáknuté?
Miluješ ten proces, kdy ti pod rukama vzniká něco originálního, co nikdo jiný nemá?
Chceš se naučit něco užitečného k televizi?
Nebo prostě hledáš relax, abys v tom všem stresu dala hlavě odpočinout?

🧣Nauč se plést!🧶

Pletení není pro babičky! Plete celý svět. Pryč je doba starých Burd. Každý den vznikají přenádherné moderní návody na všechno, na co si vzpomeneš. Ať je ti 13 nebo 60, můžeš si uplést cokoli a přesně podle sebe.
Pletení je něco úplně jiného než šití. Jasně, výsledkem je kousek, který se dá nosit. Většina pletařek ale plete pro ten proces. A taky aby se nezbláznily. Je to relax, při kterém vznikne něco jedinečného.
Vyznat se v těch všech vlnách a jehlicích není náročné. A když do toho jednou pronikneš, budeš přesně vědět, jakou vlnu si vybrat. Už tě nebude vůbec nic brzdit v rozpletu, pardon, rozletu 🙂

Já sama jsem se začala učit plést zhruba před rokem. Najednou mi to přišlo jako dobrý nápad. I když jsem v té době měla roční dceru, pracovala na půl úvazku a jezdila na o víkendech na výcvik.

Stálo mě to hodně pokusů a omylů. Hodiny pátrání a učení se. Hodně času i peněz. Dalo mi to ale mnohem víc. Přestože nejsem přirozený tvůrčí typ, moc mě baví vymýšlet, co a z čeho si upletu. Pletení samo mi přináší radost a klid. Všechny svoje starosti tam můžu zaplést. Pletu jen tehdy, kdy mám čas a chuť. Nespěchám. Netlačím na sebe. Pletení je můj čas.

Vidím kolem sebe ženy, které by rády pletly, ale nevědí, jak začít. Nebo netuší, kde se schází pletařská komunita a co všechno je dneska možné si uplést. A jak úžasné vlny se dneska dají koupit. Proto jsem vymyslela tento minikurz, abych tě to naučila. Volá tě to? Pojď do toho!

Co se v minikurzu zdarma naučíš?

Jaké existují jehlice a příze.
Nahodit první oko.
Plést hladce a obrace. Ukážu ti, jak to vypadá, když tyhle dvě oko střídáš.
Upleteš si šálu, a můžeš si vybrat z několika variant. Pro sebe. Pro muže. Pro děti. Každá může být jiná a u všech vystačíš jen s hladce a obrace.
Zažiješ si ten relax. A ten skvělý pocit, žes něco krásného vytvořila.