Přeskočit na obsah

Žijete život, jaký chcete? Ne?

Změňte to!

POJĎTE SE MNOU RŮST…

Jaký je můj přístup?

Vy nejlíp víte, co chcete a co potřebujte.

Nabízím to, co sama denně žiju…

Byla jsem hodná holka. Moc jsem se neprojevovala, nevyčnívala, nepoutala na sebe pozornost. Dělala jsem, co chtěli druzí.
Na mém životě nebylo navenek nic špatného, nikdo mi neubližoval, měla jsem fajn práci. Ale byla jsem sama a uvnitř se cítila nespokojená.
Od té doby jsem ušla kus cesty. Našla jsem krásný vztah, stala jsem se mámou úžasné malé dcerky a změnila jsem profesi. Konečně dělám, co mi jde nejvíc, nejvíc mi dává smysl a co miluju. A neustále se vzdělávám a posunuju dál.
To všechno ale bylo možné jen díky tomu, že jsem změnila sebe!

Jak budeme spolu pracovat?

Bořit staré a nefunkční vzorce

Naše tělo si pamatuje všechno, co jsme zažili. Na základě tehdejší zkušenosti si vytvořilo vzorec, kterým se dodnes řídí, i když okolnosti jsou už jiné. Jsou to právě tyto vzorce, které nám brání posouvat se tam, kam chceme a potřebujeme.

Uvolňovat potlačené emoce

Neprojevené emoce nikam nezmizí. Zůstanou v těle, i když o nich třeba většinu času ani nevíme. A pak nám nějaký zážitek brnkne na starou bolístku a všechny ty staré neprojevené emoce se zase objeví. Dokud je nezpracujeme, budou to dělat dál.

Hledat odpovědi v těle

Naše tělo je naše paměť. Vzpomene si na všechno. Celá naše historie a odpovědi na většinu otázek je v něm. Dokonce nám ty odpovědi říká, ale my většinou už dnes neumíme poslouchat. Nebo prostě jen nechceme. To tělo jsme my. V našem těle je naše pravda.

Soustředit se na spokojenost a radost

Nemá smysl se brodit bahnem jen pro to brodění. Chceme nakonec vyjít z bláta zas ven, na sluníčko, a najít tam spokojenost a radost. To je náš cíl. Ten je nejdůležitější.

Moje cesta v datech

2007 – nastupuju ke studiu práva a aplikované matematiky
2011 – obě studia úspěšně dokončuju, práva s červeným diplomem; nejdřív nastupuju jako auditor, ale to není pro mě, takže pokračuju jako podnikový právník
2012 – stěhuju se od rodičů, moje cesta osobního rozvoje začíná bojem s nespavostí v novém bytě
2012 – 2015 – zkouším různé terapie, v práci téměř vyhořím, nakonec se mi podaří změnou přístupu úzkosti zastavit, můj život už není nikdy jako dřív
2014 – dospívám k rozhodnutí, že už nechci být single a začínám hledat partnera na seznamce
2015 – poprvé se setkávám se vzpomínkovou terapií – během tří měsíců se objevuje můj muž, s nímž jsme od té doby stále spolu a je to láska mého života
2017 – začínám výcvik ve vzpomínkové terapii (u Dany Fialové)
2018 – začínám psychoterapeutický výcvik (u ELIO, z.s.) – na dva roky mi ho pak přeruší covid a narození dcery
2019 – úspěšně končím výcvik ve vzpomínkové terapii
2019 – vydávám knihu “Jak jsem našla krásný vztah”
2021 – na svět přichází naše dcera
2022 – začínám kurz pro lektory kurzů předporodní přípravy (u Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství)

Můj přístup k životu…

Myslím, že jsme pány svých životů a své životní štěstí ovlivňujeme my sami. Komplikují nám to různé neproduktivní vzorce z dětství, strachy, očekávání a jiné nešvary. S tím vším se ale dá úspěšně pracovat. Můžete mi věřit. Změnila jsem toho ve svém životě fakt hodně.

Moje životní zkušenosti mě dovedly k poznání, že emoce jsou velmi důležitou součástí života a že jen s rozumem, bez naslouchání svému srdci, daleko nedojdu. Rozhodně ne ke spokojenosti a lásce.

Najde-li se v mém životě něco, co mi vadí, vždycky začnu nejdřív přemýšlet nad tím, proč mi to vadí a jestli mohu změnit něco u sebe. Věřím tomu, že vždycky máme na výběr a i to, že nic neuděláme, je naše rozhodnutí.

Uvědomuju si, že jen já sama jsem zodpovědná za svoje emoce a mou nejvyšší hodnotou v mezilidských vztazích je (kromě lásky) laskavost.

Jsem taky fanoušek zenového buddhismu. Jeho myšlenky mě nesmírně inspirují a snažím se je do svého života začleňovat.

Chcete zůstat ve spojení?