Přeskočit na obsah
Domů » Blog » Jak přežít pokažený začátek mateřství 🤰💔

Jak přežít pokažený začátek mateřství 🤰💔

  • od

🤰‍♀️🤰Ruce vzhůru kdo taky neměl s miminkem ideální start.

👣🔗Vyvolávání a akutní císař. To byl náš start s dcerou. Co se dělo s placentou a pupečníkem ani netuším. Po porodu byla sice s manželem, než jsem se probrala, ale pak musel manžel odjet a v noci byla sama se sestřičkama.

😔💔Takhle rozhodně ideální start nevypadá, na tom se asi shodneme. Přála bych jsem si pro dceru přirozený porod, dotepání pupečníku, bonding a žádné oddělování. A připravovala jsem se na to fakt důkladně. Byla jsem informovaná, měla jsem vlastní porodní asistentku a byla jsem v přívětivé porodnici, která přirozené porody podporuje. A stejně to nedopadlo.

😢😞Trápilo mě to, to se přiznám. Byla jsem z toho hodně rozhozená a smutná. Obviňovala jsem sebe z porodu, který jsem nezvládla. Obviňovala jsem lidi kolem sebe, u nichž jsem viděla, že udělali něco, co se mi nelíbilo.

🤷‍♀️🤦‍♀️Bylo to k něčemu? Samozřejmě vůbec. Ze začátku jsem se v tom trochu plácala. Měla jsem kolem sebe ale lidi, co mě v pravou chvíli podpořili a já jsem byla rozhodnutá se s tím vyrovnat. A to se mi podařilo.

👩‍👧‍👦❤️ Protože věřím, že:
1) Miminko nepotřebuje trápící se mámu. Ale ani mámu, která předstírá, že je v pohodě. Miminko potřebuje mámu, která si svůj porodní zážitek dokáže zpracovat, integrovat, nadechnout se a jít dál.

2) Ideální start není všechno. Jasně, je skvělé, když se podaří krásný jemný přirozený porod. Ale když se to nepodaří, není to konec světa. Někdo má ideální start a pak nemá ideální pokračování. To je prostě život. My jsme neměly ideální start. Ale celou dobu děláme to nejlepší, co dokážeme. A to stačí.

3) I pokažený start se dá napravit. Separace se dá domazlit. Slzy se dají vyplakat. Trauma se dá vyhojit. Pouto se dá posílit. Jen je potřeba se do toho dát.

🤗❤️ Chcete s tím pomoct? Objednejte se na konzultaci speciálně pro mámy. Vyprávějte mi o porodu. Pro mámy mám u sebe v srdci speciální prostor, je v něm teplo přijetí a extra dávka laskavosti. Nebuďte na to sama. Napište mi na info@sonakapavikova.cz.

📌🤱P.S.: Je mi úplně fuk, jestli si pak domluvíme konzultaci, na které budete v pyžamu, s miminkem u prsa nebo neučesaná. Tak to prostě mámy mají a nemusíme si na nic hrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *