Přeskočit na obsah
Domů » Blog » Ohlédnutí za rokem 2023

Ohlédnutí za rokem 2023

  • od

Letos se toho událo opravdu hodně

Od ledna jsem zahájila Akademii pro lektorky předporodní přípravy u APERIA. Dál jsem pokračovala v psychoterapeutickém výcviku, za kterým jsem musela začít jezdit do Ostravy a k jiné skupině, než s kterou jsem začínala.

Co budu, proboha, Prodávat jako hvězda?

V březnu jsem se pak dozvěděla o kurzu Ingrid Dach Prodávejte jako hvězda. O Ingrid jsem už něco zaslechla před tím, od Báry Mikuláškové, a tak nějak to všechno se sebe zaklaplo. Moje touha vydat se na novou profesní dráhu, seznámení s online podnikáním, a spousta dalšího. Tak jsem se do kurzu přihlásila, aniž bych v té době měla co prodávat.

Vlastně toho nemám moc na prodej ani dnes, po devíti měsících od začátku kurzu. Zvenku by se zdálo, že se vlastně nic nezměnilo. Stále jsem doma s dvouletou dcerkou, stále pracuju na zkrácený úvazek. Ale srdcem jsem už jinde. Jsem obklopená úžasnými ženami, s kterými si pomáháme. Mám nové kamarádky i spoustu nových dovedností.

To všechno byl teprve začátek

Už dlouhou dobu jsem přemýšlela o tom, že se chci pustit do poskytování terapeutických služeb. A taky že si chci zkusit udělat kurz na znakování s dětma. Dlouho jsem váhala a nevěděla, jak na to. Dělala jsem spoustu přípravných kroků a přemýšlela, jak dál. Zvenku to mohlo vypadat jako stagnace, ale ta největší práce se odehrávala uvnitř.

Hltala jsem inspiraci, kde se jen dalo. Dál jsem se vzdělávala. Dokončila jsem kurz pro lektory předporodní přípravy i další ročník psychoterapeutického výcviku. Absolvovala jsem ještě několik dalších marketingových i rozvojových online kurzů. Pracovala na svých vnitřních omezeních. Vydávala se do různých slepých uliček.

Vyzkoušíš, uvidíš

Sigrun říká “Clarity comes from action” a i porodní asistentka před porodem mi říkala “Když nevíš, tak to vyzkoušej. A uvidíš.” A je to tak. Některé věci prostě vymyslet nejdou.

Největší změny se odehrávají uvnitř

Ale s jistotou můžu říct, že teď, na konci roku, jsem jiný člověk, než jsem byla na začátku. Jsem naprosto odhodlaná do nové etapy vykročit pravou nohou. Jsem připravená se do online džungle pustit. Jsem připravená konat a selhávat, ale zkrátka pustit se do toho. Vlastně už jsem se do toho pustila, dneska jsem vypustila svůj minikurz o znakování s dětma. Už mám i první přihlášené — pro mě je to velká věc.

Rok končím s jedním velkým “děkuji”

Letošní rok tak končím s obrovskou vděčností. Za všechnu podporu, co jsem dostala, zejména od mého muže, dcery a celé rodiny. Ale taky od Ingrid a žen okolo ní. S vděčností za to, že jsem si do toho všeho dovolila jít. Za všechny změny, které se udály. Za velký posun. Končím tento rok obrovsky silná, plná odhodlání, s nadějí a těšením hledící na to, co přinese rok 2024. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *